Лассо Шалле покращив світовий рекорд з висоти стрибка у воду.

Лассо Шалле став автором нового світового рекорду, стрибнувши зі скелі висотою 58 метрів. Швейцарець має великий досвід підйому схилами каньйонів і звичку спускатися вниз швидше за своїх супутників. За короткий час він завоював репутацію безстрашного спортсмена, регулярно стрибаючи з 25-ти, 30-ти й навіть 35-ти метрів.

У швейцарському італомовному кантоні Тічино налічується понад 150 каньйонів і величезна кількість водоспадів. Проте навіть серед цієї безлічі майже 60-метровий Каската-дель-Сальто стоїть осібно.

Каската-дель-Сальто© Lukas Pilz

Стрибок з такої висоти вимагав серйозної підготовки. По-перше, на краю водоспаду довелося побудувати спеціальну платформу. По-друге, команда аквалангістів досліджувала басейн каньйону та встановила там 6 іонізаторів, що пом’якшують верхні шари води, аби удар не вийшов занадто жорстким. По-третє, кинувши зверху вниз незліченну кількість каменів, встановили оптимальну траєкторію стрибка.

Шалле, схожий на серфера через свої бразильські корені, перед стрибком виглядав розслабленим, але сконцентрованим. Він знає, як потрібно стрибати з такої висоти: ногами вперед, трохи нахилившись, зі складеними на стегнах руками. Помилка при вході у воду на швидкості 120 км/год може коштувати дорого.

Перший портрет після встановлення рекорду © Lukas Pilz

Чи вистачить 8 метрів глибини для такого стрибка? Здивуєшся, але чим більша швидкість і висота, тим швидше сповільнюється стрибун у воді. Для безпечного занурення після стрибка з 10 метрів будуть потрібні 3 метри води. На безпечне приземлення після стрибка з 50-ти – всього на один метр більше.

Досвіду в Шалле вистачає. Його мати була гімнасткою, так що Лассо буквально ріс у спортзалі та басейні, тому нічого кращого для його нинішньої роботи гірського гіда і кліфф-дайвера не можна було й придумати. Він регулярно брав участь у хай-дайвінгових шоу, іноді по 20 разів на день стрибаючи з 25-ти метрів.

Той самий момент © Josh Sampiero

Оглушливий, наче постріл, сплеск – це звук удару тіла об воду. Шалле пронизав м’який верхній шар і зупинився в жорсткому середньому. Через кілька секунд він виринув і поплив до берега, де його чекали для швидкого обстеження. Медики констатували, що здоров’я автора нового рекорду в порядку.

Источник: http://www.redbull.com/ua/uk/adventure/stories/1331743618196/highdive-world-record